- - - - - -
A+ R A-

OBCOWANIE Z KULTURĄ

OBCOWANIE Z KULTURĄ

                                                                                                          Chodzi mi o to, aby język giętki

Powiedział wszystko, co pomyśli głowa;

                                                             A czasem był jak […].

(Juliusz Słowacki)

 

        Zaproszenie na niedzielny koncert galowy 42. Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej  ,,Wobec własnego czasu” przyjęli nie tylko dorośli miłośnicy słowa, ale także uczennice i uczniowie klasy VIIa  oraz klasy VIIIc  Szkoły Podstawowej nr 5.

        Poniższe wypowiedzi wymownie świadczą o zasadności takich dojrzałych wyborów, w pełni uzasadniają potrzebę udziału młodzieży w wartościowych wydarzeniach kulturalnych – zwłaszcza organizowanych  w naszym mieście.

Paulina Witowska, kl. VIIa: Oglądanie spektaklu w WCK sprawiło mi ogromną przyjemność, dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń. Oprócz wzruszenia przy niektórych recytacjach nie zabrakło również ogromnej dawki humoru. Najbardziej zachwyciła mnie poezja śpiewana […].

Julia Olędzka, kl. VIIa: Najbardziej zwróciła moją uwagę laureatka, która deklamowała tekst o tym, że pewna trzydziestolatka bardzo chciałaby zostać aktorką, a szczególnie marzyła o roli Julii […].

Lena Biela, kl. VIIa: Recytacja była perfekcyjna, scenariusz i reżyseria wydarzenia przykuwały uwagę […].

Jakub Witowski, kl. VIIa: Podczas oglądania spektaklu towarzyszyło mi wiele pozytywnych emocji. Można się było wzruszyć, ale nie zabrakło również elementów humoru. Widowisko pozostanie na długo w mojej pamięci.

         Obecność w Wałeckim Centrum Kultury młodych humanistów wraz z ich polonistkami (Dorotą Szymczak i Łucją Moskalewicz) z pewnością służyła pobudzaniu do krytycznego odbioru tekstów kultury, a także budowaniu własnego systemu wartości.

 

 

Opracowanie tekstu: Dorota Szymczak

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”