- - - - - -
A+ R A-

Młody obywatel

„ MŁODY OBYWATEL”

Uczniowie z klas III gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 5 wraz z kolegami z     Zespołu Szkół nr 1 biorą udział w projekcie realizowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pn. „ Młody Obywatel”. Projekt zakłada wykonanie określonych zadań : szkolenia nauczycieli i uczniów, zajęcia obywatelskie, wyjazd do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, wizyta w Sejmie RP, organizacja debat szkolnych, a także przeprowadzenie akcji charytatywnej.

Całkowita wartość projektu wynosi 124.400,00 zł, z czego dofinansowanie w ramach FIO to  78.850,00 zł. Wszelkie koszty związane z realizacją  projektu pokrywa ORS Przyszłość.

            20 września gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu wraz z opiekunami ( p. Aleksandrą Kamińską i p. Wojciechem Kułagą ) wzięli udział w wycieczce do Szczecina – w ramach realizacji jednego z zadań : wizyty w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Uczniowie zwiedzili budynek sejmiku oraz uczestniczyli w lekcji samorządowej, którą poprowadził Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko.

Następnie młodzi obywatele udali się na zwiedzanie zabytków i atrakcji Szczecina. Wraz z przewodnikiem udali się do budynku Filharmonii , Zamku Książąt Pomorskich , wieży widokowej Katedry Szczecińskiej, by na końcu Wałami Chrobrego udać się na wspólny posiłek w nowocześniejszej formie architektonicznej – Centrum Handlowego Galaxy.

Już 6 października uczniowie naszej szkoły wezmą udział w kolejnym etapie projektu, w ramach którego udadzą się do Warszawy.

 

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”