- - - - - -
A+ R A-

Wycieczka do Biskupina

 

        21 września klasy VI a i VI b z opiekunami wyjechały do Biskupina na Festyn Archeologiczny, który w tym roku przebiega pod hasłem „ Bogowie wojny”. Wycieczka odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Klubu Sportowego „ GEM SET MATS”.    

         W skansenie uczniowie brali udział w różnych warsztatach, np. skręcali powrozy. Odwiedzali stoiska tkaczy, garncarzy, bursztynników, powroźników , snycerzy i wiele innych. Obserwowali powstawanie witraży, rzeźb, hełmów, biżuterii, wyrobów z rogu. Sporym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko medycyny średniowiecznej- suszone żaby, myszy, tajemnicze wywary robiły wrażenie! Najpopularniejsze były jednak walki drużyn średniowiecznych wojów i rzymskich gladiatorów. Nasi podopieczni obejrzeli także ekspozycje stałe. 

        Podczas wyjazdu wyjątkowo dopisała pogoda i, jak zwykle, humory.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”