- - - - - -
A+ R A-

Prewencja na wesoło

XXIII Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej Szkół Podstawowych Powiatu Wałeckiego

„ PREWENCJA NA WESOŁO”

            W poniedziałek – 18 listopada odbył się FINAŁ  23 Turnieju Wiedzy Prewencyjnej dla szkół podstawowych  pn. :  „ Prewencja na wesoło”. Jako ubiegłorocznym zwycięzcom zawodów – Szkole Podstawowej nr 5 – to nam powierzono organizację i przeprowadzenie tegorocznej imprezy.  Z tym zadaniem zmierzyły się Pani Grażyna Szulga i Aleksandra Kamińska.

Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn : trzyosobowe reprezentacje uczniów z klas VI wraz ze swoimi opiekunami. Zawody składały się z dwóch części : Konkursu wiedzy oraz konkurencji sportowych.

Spotkanie w hali gimnastycznej rozpoczęło się muzycznym akcentem – piosenkami w wykonaniu naszych rozśpiewanych „ pierwszaków”.  Po przywitaniu wszystkich przybyłych uczestników głos zabrała Pani Dyrektor – Violetta Kamińska, która życzyła wszystkim powodzenia i przypomniała, że konkurs – jak nazwa wskazuje-ma  w założeniu wesoły charakter zabawy i w taki też sposób należy traktować dzisiejsze spotkanie.

Podczas pierwszej odsłony zmagań konkursowych , uczniowie rozwiązywali test przygotowany przez funkcjonariuszy policji. Sprawdzian  obejmował tematykę zasad bezpieczeństwa, prewencji kryminalnej, ochrony przeciwpożarowej , środowiska itp.

            W drugiej części szóstoklasiści musieli wykazać się sprawnością fizyczną. Każda z drużyn musiała zmierzyć się z konkurencjami  sportowymi  : rzuty wolne piłką do kosza,  skoki w dal z miejsca, rzuty do celu w określonym czasie oraz bieg z przeszkodami.  Organizacją i przeprowadzeniem części sprawnościowej podczas turnieju zajęli się kompleksowo nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły -panowie : P. Geppert, T. Kinczel, A. Pieczyrak pod przewodnictwem M. Skonieczki, który przeprowadził całą część sprawnościową zawodów. 

Suma wyników z testu wiedzy oraz punktacja za konkurencje sportowe pozwoliła wyłonić zwycięzców zabawy. Jury konkursowe, w którego skład wchodzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wałczu : p. Żaneta Stańczak oraz p. Rafał Moj przyznało nagrody dla zespołów od IV do I miejsca oraz wyróżnienie dla najlepszego uczestnika turnieju.

 Indywidualnie wskazano ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 1 – Adriana Lewandowskiego, który uzyskał maksymalną ilość punktów w teście oraz odznaczył się wielką aktywnością i zaangażowaniem podczas części sprawnościowej.

IV miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Różewie,

 III miejsce zdobyli uczniowie z Gostomii,

na II miejscu uplasowała się reprezentacja ze Szkoły Podstawowej z Człopy,

natomiast triumfatorami tegorocznego – XXIII Finału Wiedzy Prewencyjnej zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Wałcza.

Na zakończenie – po wręczeniu nagród, dyplomów, złożeniu gratulacji i podziękowań za udział we wspólnej zabawie- wszyscy umówili się na następne spotkanie  „ za rok” , którego gospodarzem będzie wałecka „ Kornelówka” .

 

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”