- - - - - -
A+ R A-

Stypendia dla naszych uczniów

22 września odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów uczniom, którzy wyróżnili się w nauce oraz na polu działalności społecznej.
Oto fragment przemówienia wygłoszonego podczas tego spotkania:
"Jeśli człowiek zamknie bogactwo we własnej głowie, nikt mu go nie może odebrać.
Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski."Idąc za słowami Benjamina Franklina, chcielibyśmy pogratulować wszystkim uczniom, którzy otrzymali stypendia naukowe. Są to Piotr Długosz, Oliwia Nitka, Aleksander Kominek, Oskar Malak, Emilia Wilińska, Lena Biela, Jakub Witowski, Paulina Witowska, Mateusz Wnuk, Aleksandra Sołtys, Natalia Rodak, Radosław Cis, Jakub Chrobak, Ryszard Radzik, Daniel Polechoński, Magdalena Sadlej, Ewa Trościanko, Wojciech Topyła, Gabriel Krawczyk i Hubert Kruczyński.
Dzięki wysiłkowi, systematyczności, ciekawości świata, wytrwałości osiągnęliście sukces. Wielu z Was z powodzeniem reprezentowało szkołę na zewnątrz podczas kuratoryjnych konkursów przedmiotowych oraz innych, równie ważnych. Przynieśliście chlubę sobie, rodzicom, nauczycielom, całej społeczności szkolnej. Jesteśmy z Was niezwykle dumni.
Lew Tołstoj stwierdził kiedyś, że „w życiu istnieje tylko jeden sposób na to, aby być szczęśliwym: żyć dla innych.” Tu chcielibyśmy się zwrócić do tych, którzy otrzymali stypendium za działalność społeczną: Marty Juszkiewicz, Amelii Świebody, Gabrieli Bratkowskiej, Natalii Lesiak, Katarzyny Grabki, Mateusza Trojanowskiego, Julii Maślany i Wiktorii Michaliszyn.
Dzielenie się własnym czasem, zainteresowanie okazywane innym ludziom, działanie na rzecz poprawy tego, co nas otacza, sprawia, że świat staje się lepszy. Wyjście poza własną strefę komfortu dla dobra innych nie jest zadaniem łatwym. Wymaga to poświęcenia, ale daje ogromną radość i poczucie sensu. Dziękujemy! Jesteście przykładem dla innych.
Szanowni uczniowie i absolwenci naszej szkoły! Życzymy Wam dalszych sukcesów zarówno w nauce, jak i działalności społecznej. Rodzicom dziękujemy za wspieranie swoich dzieci w codziennym dążeniu do sukcesów. Nauczycielom zaś za wiedzę oraz motywowanie uczniów do działania.”
Burmistrz Wałcza - pan Maciej Żebrowski wraz z panią dyrektor Violettą Kamińską oraz panem dyrektorem Czesławem Bacławskim wręczyli stypendia przyznane przez Gminę Miejską Wałcz naszym uczniom i absolwentom szkoły oraz gratulacje dla ich rodziców.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”