- - - - - -
A+ R A-

Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca!

 

 

 

29 września
to szczególna okazja do podkreślenia dwóch ważnych wydarzeń:
 Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca!

 

Nasza biblioteka wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania oraz 
w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”.
Celem akcji jest promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania serca, jego chorób oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

W ramach obu akcji uczniowie klasy I a, I b i I c wzięli udział w wydarzeniu czytelniczo-profilaktycznym.
Klasy I poznali budowę serca, prawidłowe tętno człowieka w różnym wieku oraz szybkość bicia serca u zwierząt. Uczniowie: Szymon Zasada, Maja Kokowicz i Zuzanna Kluzek przedstawili uczniom   klas I teatrzyk kamishibai „Serce misia”. Słuchając bajki dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy dbać o zdrowie oraz czego unikać, abyśmy zawsze mieli zdrowe serce. Odbyło się głośne czytanie tekstów o sercu, po którym wywiązała się wśród uczniów dyskusja o tym, jak czuło się serce i co wpłynęło na jego złe samopoczucie.

Było układanie przez dzieci serca z przygotowanych elementów puzzli.

Tłem spotkania była tablica na której wypisane były związki frazeologiczne i powiedzenia, związane właśnie z sercem. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się, co to znaczy „mieć złote serce”, „otworzyć przed kimś swoje serce”, „porozmawiać z kimś od serca”, czy też co to znaczy, że „serce komuś o mało nie wyskoczyło”. Został ogłoszony konkurs fotograficzny „Czytamy z sercem”.

Na zakończenie spotkania każdy uczeń dostał kolorowanki o sercu, z logiem akcji „Czytamy
z Sercem”.
Wszyscy uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z SERCEM.

Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zadaniach oraz wykazały się wiedzą o prawidłowym odżywianiu i dbaniu o zdrowie i swoją kondycję fizyczną poprzez ruch.

                                                                                      Mariola Żołnacz

 

 

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”