Niesamowite spotkanie Oliwii z Nelą małą reporterką!!!

Uczennica naszej szkoły Oliwia Ptak z klasy VI a uczestniczyła w spotkaniu z Nelą, autorką serii książek o Neli, która w tym roku uzyskała nagrodę Bestsellery Empiku 2017 w kategorii Literatura dla dzieci: „Nela i skarby Karaibów”, Nela Mała Reporterka. Nela Mała Reporterka – dziewczynka zwiedziła już kilkadziesiąt krajów. Od małego podróżuje z rodzicami, a potem opowiada o swoich przygodach dzieciom w całej Polsce.
Spotkanie Oliwii z Nelą ma swoją historię.
Otóż do biblioteki naszej szkoły w ramach realizacji dwóch projektów edukacyjnych „Książki naszych marzeń” i „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” została zakupiona cała seria książek o niezwykłych przygodach Neli małej reporterki. Oliwia zafascynowała się podróżami swojej rówieśniczki. Przeczytała wszystkie wydane książki o jej przygodach na różnych kontynentach. Śledziła działania Neli na postawie zdobytych informacji
w internecie, jej spotkania autorskie z dziećmi i ich rodzinami.
I tak, kiedy ukazała się informacja o konkursie plastycznym ogłoszonym przez Nelę na jednym z portali społecznościowych, Oliwia postanowiła wziąć w nim udział. Tematem konkursu było przedstawienie w dowolnej technice plastycznej „Zaczarowanego stada alpak”. Następnie należało zrobić zdjęcie wykonanej pracy, bądź scanu i wysłać w wersji elektronicznej do 5 kwietnia br. Liczył się wkład twórczy i pomysł. Nagrodą miałbyć podwójny bilet dwudniowy na targi Animals Days 2018 w PTAK EXPO w Nadarzynie pod Warszawą. Oliwia wykonała pracę kredkami pastelowymi, zrobiła zdjęcie i przesłała na adres
e-mailowy Neli.
Ogłoszenie konkursu nastąpiło 6 kwietnia br. przez publikacje prac na Facebooku.
7 kwietnia w sobotę Oliwia udała się ze swoją babcią w podróż do Nadarzyna pod Warszawą na Animals Days. W programie zaplanowano m.in. zwiedzanie strefy alpak z Nelą, wystąpienie Neli na scenie, podpisywanie książek przez Nelę. Oliwia zakupiła na pamiątkę dwie książki autorstwa Neli „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany” oraz „Nela na wyspie rajskich ptaków”, po którą czekała w kolejce godzinę. Kulminacyjnym punktem było otrzymanie autografu, na który Oliwia cierpliwie czekała aż cztery godziny. Zrobiła sobie też pamiątkowe zdjęcie z autorką książek.
Nasza uczennica była tak skromna, że o swoim sukcesie cichutko powiedziała tylko Pani Ani Wojnowskiej. Pani Ania oczywiście nie zamierzała zachować tego w tajemnicy. I stąd wiemy już o tym wszyscy! Cieszymy się z sukcesu Oliwii i gratulujemy!!!
Zafascynowana spotkaniem oraz książkami Oliwia zaprasza wszystkich do biblioteki szkolnej po wypożyczenie serii książek o podróżach i przygodach odważnej Neli. Naprawdę warto!

Opracowała: Mariola Żołnacz