- - - - - -
A+ R A-

Wszyscy mamy już podręczniki!

W sierpniu na korytarzu szkolnym przed biblioteką oraz w czytelni zobaczyć można było góry kartonów z podręcznikami.
Podręczniki bezpłatne dla uczniów zostały zamówione jeszcze przed wakacjami, a dotarły do naszej szkoły tuż przed pierwszym dzwonkiem. W związku z tym pełne ręce pracy mieli przede wszystkim nauczyciele pracujący w naszej bibliotece. Każda książka musiała zostać wypakowana, policzona, opieczętowana i zewidencjonowana. Podręczniki oraz ćwiczenia należało też podzielić zgodnie z zapotrzebowaniem dla każdej klasy. Było to wyzwanie organizacyjne i logistyczne.
Jako pierwsi swoje oczekiwane podręczniki odebrali uczniowie klasy I a i I b, którzy przyszli ze swoimi wychowawcami: Panią Beatą Górską i Panią Barbarą Cegiełą. Nauczyciele Pani Mariola Żołnacz i Pan Mariusz Cerazy serdecznie przywitali klasy pierwsze. Uczniowie klas I swój zestaw podręczników otrzymali z rąk dyrektora szkoły Pani Violetty Kamińskiej oraz wicedyrektora Pani Małgorzaty Gałas. Wszyscy byli bardzo przejęci i wzruszeni doniosłym wydarzeniem. Teraz na dobre rozpoczęła się prawdziwa przygoda z nauką!
W roku szkolnym 2018/2019 biblioteka szkolna wypożyczyła uczniom ogółem 4646 podręczników oraz 2589 ćwiczeń. 
Wszystkie klasy SP i gimnazjum otrzymały już darmowe podręczniki i ćwiczenia. Darmowe materiały edukacyjne są własnością szkoły, która wypożycza je uczniowi na rok szkolny. Po jego zakończeniu 
książki należy zwrócić do szkolnej biblioteki. Podręczniki zgodnie z zaleceniami MEN mają służyć co najmniej trzy lata.

Opracowała: Pani Mariola Żołnacz

 

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”