- - - - - -
A+ R A-

Wieloboje LA

Druga połowa maja stała pod znakiem zmagań lekkoatletycznych szkół podstawowych. 20 maja na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu odbyły się Igrzyska Dzieci w Trójboju LA dla uczniów urodzonych w roku 2011 i młodszych. Reprezentacje ośmiu szkół podstawowych z terenu powiatu wałeckiego rywalizowały w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na 60 m.. Mistrzami Powiatu zostały: Szkoła Podstawowa w Tucznie w kategorii chłopców oraz Szkoła Podstawowa w Mirosławcu wśród dziewcząt. Nasza reprezentacja w obu tych kategoriach wywalczyła brązowe medale. Dodać trzeba, że dodatkowo nasza szkoła wystawiła drugą reprezentację składającą się wyłącznie z uczniów klasy sportowej III c. Młodzi lekkoatleci pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, a niektóre wynik były naprawdę godne odnotowania. Podopieczni Pani Agaty Skonieczka i Pana Tomasza Kinczela wystąpili w składzie: Drapiński Adrian, Świerad Adam, Artem Pyriatinskyi, Orest Zhuk, Marcelina Zasada, Barbara Trościanko, Julia Ziomek, Pola Żeleźniak, Amelia Szwiec, Trojanowski Łukasz, Kowalewski Borys, Majewski Nikodem, Czech Miłosz, Morawski Rafał, Cieślak Hanna, Dąbkiewicz Maja, Szulc Julia, Kruczyńska Zuzanna.

23 maja stadion Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu był miejscem rozgrywania Powiatowego Drużynowego Czwórboju Lekkoatletycznego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu. Zawody otworzył i przywitał wszystkie ekipy Dyrektor COS Pan Zdzisław Ryder. Podkreślił bardzo ważną rolę "królowej sportu" w ogólnorozwojowym przygotowaniu młodych sportowców i wyraził zadowolenie, że po przerwie spowodowanej pandemią znowu obiekt może gościć trenerów i uczniów szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiły po cztery reprezentacje dziewcząt i chłopców, które musiały się zmierzyć w konkurencjach rzutu piłeczką palantową, skoku w dal oraz biegu sprinterskim na 60m i biegu długim na 600 m. dla dziewcząt i 1000 m. dla chłopców. W kategorii chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Tucznie, przed Szkołą Podstawową nr 5 w Wałczu, Szkołą Podstawową w Człopie oraz Szkołą Podstawową nr 1 w Wałczu. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu wyprzedzając Szkołę Podstawową w Tucznie, Szkołę Podstawową nr 1 w Wałczu oraz Szkołę Podstawową w Witankowie. Podopieczni Pana Marka Skonieczki i Tomasza Kinczela wystąpili w składzie: Julia Kowalik, Hanna Chmielecka, Aleksandra Laskowska, Julia Wilińska, Julia Ziomek, Aleksandra Kida, Kamil Stasiorowski, Szymon Nowak, Jakub Połeć, Daniel Kozak, Daniel Bujnowski, Adam Wankiewicz, Krystian Szostak.

25 maja w Złocieńcu odbył się Finał Wojewódzki Drużynowego Czwórboju Lekkoatletycznego Dziewcząt. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu wystąpiła w składzie: Julia Kowalik, Amelia Odolczyk , Aleksandra Laskowska, Julia Wilińska, Julia Ziomek i Aleksandra Kida. W końcowej klasyfikacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 4 w Barlinku przed Szkołą Podstawową nr 1 w Świnoujściu i Szkołą Podstawową w Resku. Różnica pomiędzy pierwszymi dwiema drużynami wynosiła tylko 1 punkt. Nasze dziewczęta ostatecznie zajęły 12 miejsce w województwie. Gratulujemy występu, a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”