- - - - - -
A+ R A-

Dzień Olimpijczyka

6 marca obchodzony jest Światowy Dzień Olimpijczyka. Tego dnia dziękujemy sportowcom za ciężką pracę, wysiłek, walkę, zaangażowanie, ogromne emocje, oraz promocję olimpijskich wartości i idei. Tego dnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu odbyła się Wielka Olimpijska Lekcja WF. Wzięli w niej udział kajakarze: panowie Grzegorz Kołtan- uczestnik Igrzysk Olimpijskich z Montrealu i Moskwy i Paweł Łakomy- olimpijczyk z Atlanty i Sydney oraz Pani Violetta Zbytek- wioślarka, członkini kadry olimpijskiej w Monachium, mistrzyni spartakiady, a obecnie Prezes Klubu Olimpijczyka w Kaliszu Pomorskim. Uroczystość uświetnili swoją obecnością także Dyrektor Szkoły Pani Violetta Kamińska oraz Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej- Stanisław Kopeć .Wydarzenie to miało wyjątkową oprawę. Odbyła się sztafeta olimpijska z ogniem zakończona zapaleniem znicza. Później przy taktach Hymnu Olimpijskiego, wciągnięto flagę PKOL i odczytano Apel Olimpijski 2023. Spotkanie z mistrzami sportu było także doskonałą okazją do podsumowania Konkursu Plastycznego „ Ja na Igrzyskach Olimpijskich”, nad którym Honorowy Patronat objął Prezes PKOL- Andrzej Kraśnicki. W konkursie oceniano kilkadziesiąt prac, których autorami byli uczniowie klas I-IV. Pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Kruczyńska, drugie Julia Borchardt a trzecie Hania Siwek. Wyróżniono także trzy prace. Ich autorami byli: Alan Michno, Ania Borchard i Hania Cieślak. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie oraz Zachodniopomorska Radę Olimpijską. Pozostałym uczestnikom wręczono upominki i pamiątki olimpijskie przekazane przez Polski Komitet Olimpijski. Głównym punktem była Wielka Olimpijska Lekcja WF. Biorący w niej udział uczniowie klas czwartych mogli ćwiczyć pod okiem zaproszonych gości, którzy w bardzo atrakcyjny sposób przeprowadzili zajęcia z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu sportowego. Wszyscy, po zakończonych zajęciach, podkreślali duże zaangażowanie dzieci. Te natomiast wspominały emocje, jakie towarzyszyły im w czasie zajęć z mistrzami oraz doskonalą atmosferę panującą tego dnia.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”