- - - - - -
A+ R A-

Szkolne Przełaje

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok! Polska od 2015 r., czyli od pierwszej edycji projektu, aktywnie uczestniczyła przy organizacji wydarzeń związanych z ETS. W spotkaniach organizowanych przez Ministerstwo oraz przez lokalne szkoły, przedszkola czy kluby sportowe w całej Polsce brało udział co roku kilkadziesiąt tysięcy osób. Tegoroczna ósma edycja Europejskiego Tygodnia Sportu dotarła także do naszej Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu . Ok. 200 uczniów z klas 4-8 rywalizowało w Szkolnych Mistrzostwach w Biegach Przełajowych.

Klasyfikacja:

Dziewczęta kl. 4-6

1️⃣Trościanko Barbara 6a

2️⃣Zasada Michalina 6a

3️⃣Laskowska Aleksandra 6b

Chłopcy kl. 4-6

1️⃣Trojanowski Łukasz 5c

2️⃣Drapiński Adrian 6a

3️⃣Trojanowski Szymon 6a

Dziewczęta kl. 7-8

1️⃣Kowalik Julia 7a

2️⃣Wilińska Julia 8a

3️⃣Tomasik Nicola 7b

Chłopcy kl.7-8

1️⃣Nowak Szymon 8a

2️⃣Szostak Krystian 8a

3️⃣Łakomy Fortunat 7a

Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”