XVI Ogólnopolski Sejmik Klubów Olimpijczyka

Szkolny Klub Olimpijczyków działający w szkole Podstawowej nr 5 w Wałczu reprezentowany przez  nauczyciela wychowania fizycznego Pawła Geperta uczestniczył w XVI Ogólnopolskim Sejmiku Klubów Olimpijczyka i Rad Regionalnych PKOI w Racocie (woj.wielkopolskie ). Spotkanie było okazją do zaprezentowania nowoczesnego działania struktur Klubów Olimpijczyka w Polsce. Organizatorzy zapoznali uczestników z dorobkiem ruchu olimpijskiego w naszym kraju . W sejmiku brało udział 200 osób w tym wielu znanych medalistów olimpijskich m.im Szymon Ziółkowski , Michał Jeliński , Kajetan Broniewski.

Opracował : Paweł Gepert