- - - - - -
A+ R A-

Halowy Miting Lekkoatletyczny

2 marca 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu odbył się Halowy Miting Lekkoatletyczny. Wzięło w nim udział około 100 uczestników z trzech wałeckich szkół podstawowych. Pomysłodawczyni i główny organizator imprezy, Pani Anna Kszak Krzyżanowska, zaproponowała rywalizację w czterech konkurencjach: rzucie piłką lekarską 2 kg, biegu sprinterskim na 25 m, skoku wzwyż oraz biegu okrężnym na dystansie 400 m. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Szkoły, Pan Czesław Bacławski, który życzył wszystkim uczestnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników. Tradycyjnie podczas imprez sportowych organizowanych na terenie naszej szkoły, przeprowadzony został ceremoniał olimpijski. Podczas wciągania flagi Polskiego Komitetu Olimpijskiego odegrano hymn olimpijski oraz odczytano Apel Olimpijski, który doskonale oddaje sens organizacji takich zawodów. Oto jego fragment: „….to czas, w którym warto popularyzować ideę olimpijską, zasady fair play i historię rodzimego sportu, ale także - organizować więcej niż zwykle imprezy sportowe. Ich inicjatorzy powinni zadbać by aktywność fizyczna, daleka jeszcze od wyczynu, przyciągnęła jak najwięcej dziewcząt i chłopców, by zainteresowali się nią także rodzice i dziadkowie. To przecież na takich imprezach swoją przygodę ze sportem rozpoczynało wielu naszych późniejszych                            mistrzów… „. Na zakończenie zawodów najlepsi zawodnicy i zawodniczki w kategorii klas IV oraz V-VI otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zawody te były doskonałą okazją do sprawdzenia formy sportowej przed zbliżającymi się zawodami lekkoatletycznymi na otwartym stadionie. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Bieg na 25 m. chłopców kl. IV
1. Kacper Górski SP 1 Wałcz
2. Adrian Kijewski SP 5 Wałcz
3. Karol Suślik SP 4 Wałcz

Bieg na 25 m. chłopców kl. V-VI
1. Cezary Goszczyński SP 1 Wałcz
2. Igor Świerszcz SP 5 Wałcz
3. Cyprian Osiński SP 5 Wałcz

Bieg na 25 m. dziewcząt kl. IV
1. Dominika Krawczyk SP 5 Wałcz
2. Zuzanna Wiza SP 5 Wałcz
3. Jagoda Serafin SP 5 Wałcz

Bieg na 25 m. dziewcząt kl. V-VI
1. Weronika Świeboda SP 5 Wałcz
2. Nikola Mamzer SP 5 Wałcz
3. Monika Wysakowska SP 5 Wałcz

Skok wzwyż dziewcząt kl. IV:
1. Julia Kotwica SP 5 Wałcz
2. Justyna Szymczak SP 5 Wałcz
3. Agata Radosz SP 5 Wałcz

Skok wzwyż chłopców kl. V-VI
1. Piotr Zawieja SP 1 Wałcz
2. Karol Kowalik SP 5 Wałcz
3. Igor Świerszcz SP 5 Wałcz

Skok wzwyż dziewcząt kl. V-VI
1. Natalia Redutko SP 4 Wałcz
2. Urszula Kowarska SP 4 Wałcz
3. Natalia Szczerbala SP 4 Wałcz

Rzut piłką lekarską chłopców kl. IV
1. Mateusz Wnuk SP 5 Wałcz
2. Paweł Patrzek SP 5 Wałcz
3. Cyprian Reiter SP 5 Wałcz

Rzut piłką lekarską chłopców kl. V-VI
1. Daniel Jesiotr SP 1 Wałcz
2. Marcel Skrętowicz SP 5 Wałcz
3. Igor Karepin SP 5 Wałcz

Rzut piłką lekarską dziewcząt kl. IV
1. Julia Kotwica SP 5 Wałcz
2. Amelia Boruch SP 5 Wałcz

Rzut piłką lekarską dziewcząt kl. V-VI
1. Marta Romek SP 1 Wałcz
2. Patrycja Matuszak SP 1 Wałcz
3. Kamila Zalewska SP 5 Wałcz

Bieg okrężny chłopców kl. IV
1. Kacper Górski SP 1 Wałcz
2. Karol Suślik SP 4 Wałcz
3. Hubert Leśny SP 5 Wałcz

Bieg okrężny chłopców kl. V-VI
1. Karol Kowalik SP 5 Wałcz
2. Gabriel Słomiany SP 1 Wałcz
3. Igor Świerszcz SP 5 Wałcz

Bieg okrężny dziewcząt kl. IV
1. Zuzanna Wiza SP 5 Wałcz
2. Dominika Krawczyk SP 5 Wałcz
3. Jagoda Serafin SP 5 Wałcz

Bieg okrężny dziewcząt kl. V-VI

1. Świeboda Weronika SP 5 Wałcz
2. Lena Darczuk SP 4 Wałcz
3. Natalia Redutko SP 4 Wałcz

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”