- - - - - -
A+ R A-

Zachodniopomorskie Dni Olimpijczyka 2018

Jak co roku kwiecień należy do zachodniopomorskiej rodziny sportowej. Początek wiosny oznacza wojewódzką inaugurację Zachodniopomorskich Dni Olimpijczyka. Gospodarzem tegorocznej edycji był Koszalin, a organizatorem uroczystości była Zachodniopomorska Rada Olimpijska, Organizacja od ponad 15 lat upowszechnia idee olimpijskie na Pomorzu Zachodnim. Oficjalne otwarcie odbyło się w piątek, 6 kwietnia 2018 roku. Uroczystość rozpoczęła prezentacja olimpijczyków i paraolimpijczyków nie tylko z naszego regionu (wśród zaproszonych sportowców było 27 medalistów najważniejszej dla zawodników imprezy). Wałeckie środowisko reprezentowali olimpijczycy, Panowie Grzegorz Kołtan i Paweł Łakomy, oraz uczniowie naszej szkoły noszącej imię Polskich Olimpijczyków. Nie zabrakło ceremoniału olimpijskiego, nadania kółek olimpijskich młodym sportowcom oraz wyróżnień dla finalistów konkursów olimpijskich. Uhonorowani zostali ci, którzy kończą karierę oraz ci, którzy aktywnie działają na rzecz rozwoju i promocji kultury fizycznej. Czas zgromadzonym gościom umilił program artystyczny przygotowany przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą "Red Swing Low" z Gryfickiego Domu Kultury. Ruch olimpijski w regionie to jednak przede wszystkim bogate tradycje. Na najważniejszych światowych imprezach Zachodniopomorskie reprezentowało dotąd ponad 170 olimpijczyków i 45 paraolimpijczyków. W województwie działa także 15 klubów i 26 szkół imienia polskich olimpijczyków.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”