Sztafetowe Biegi Przełajowe

2 października 2018 r. na stadionie miejskim w Wałczu odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych, w których wzięło udział 220 uczniów z terenu powiatu wałeckiego. Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w czterech biegach a najlepiej spisali się chłopcy klas VII - VII i oddziałów gimnazjalnych. Nasza sztafeta wygrała w swojej kategorii i 22 października weźmie udział w finale wojewódzkim w Tychowie. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu wystąpiła w składzie:
Igrzyska Dzieci: Nikodem Grygieńcza, Leszek Brosz, Szymon Idzikowski, Maciej Szulc, Jakub Simiński, Miłosz Grynkiewicz, Piotr Zaremba, Wiktor Garusiński, Maciej Niewczas, Michał Redestowicz, Bartosz Wilkiel, Zofia Długołęka, Natalia Rodak, Malwina Karabasz, Monika Wysakowska, Ewa Trościanko, Milena Bednarek, Dominika Krawczyk, Nelly Kurzak, Alicja Nowokuńska, Zuzanna Wiza.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Dzikowicz Dawid, Kisielewski Paweł, Ruszała Damian, Hnat Krzysztof, Jan Giedrojć, Kraszkiewicz Jakub, Różański Kajetan, Kowalik Karol, Trojanowski Mateusz, Gałkowski Nikodem, Guzowska Paula, Świeboda Weronika, Piela Adriana, Promińska Alicja, Gosławska Julia, Praźmo Paulina, Michaliszyn Wiktoria, Leśniak Natalia, Dziubak Klaudia, Bratkowska Gabrysia.
Opiekunami byli Pani Anna Kszak-Krzyżanowska oraz Pan Artur Pieczyrak.

Igrzyska Dzieci ( rocznik 2006 i młodsi):

Dziewczęta:
1. SP TUCZNO – awans do finału wojewódzkiego
2. SP 4 WAŁCZ
3. SP 5 WAŁCZ
4. SP 1 WAŁCZ

Chłopcy:
1. SP 1 WAŁCZ – awans do finału wojewódzkiego
2. SP 4 WAŁCZ
3. SP 5 WAŁCZ
4. SP TUCZNO

Igrzyska Młodzieży Szkolnej(rocznik 2003-2005):