- - - - - -
A+ R A-

Konkurs olimpijski

28 stycznia 2020 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej, którego współorganizatorem był Klub Olimpijczyka działający w naszej szkole. Uroczystość swoja obecnością uświetnili Dyrektorzy szkoły - Panie Violetta Kamińska i Małgorzata Gałas oraz Pan Czesław Bacławski, radni Rady Miasta Wałcz - Alfred Mikłaszewicz i Tadeusz Gnojewski, Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu na Bukowinie Zdzisław Ryder oraz Łukasz Woszczyński - uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach z 2004 r., gdzie zajął 5. miejsce w konkurencji C-2 na dystansie 1000 m w parze z Michałem Śliwińskim. Jego największym sukcesem w karierze było wicemistrzostwo świata w konkurencji C-4 500 m w 2006 r. oraz dwukrotne mistrzostwo Europy w 2004  i 2006 r.. Rozpoczęcie imprezy poprzedził ceremoniał olimpijski, któremu towarzyszyło wniesienie flagi, odegranie hymnu i odczytanie Apelu Olimpijskiego przez uczniów najstarszych klas w szkole. Pani Dyrektor Violetta Kamińska w swoim wystąpieniu życzyła wszystkim udanego konkursu i podkreśliła duże znaczenie edukacji olimpijskiej oraz kierowanie się zasadami fair play w życiu młodych sportowców. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z quizem zawierającym 100 pytań na temat historii olimpizmu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz startu Polaków w igrzyskach (w tym wałeckich olimpijczyków). Następnie była runda pytań od ekspertów i część sportowa, która składała się z konkurencji rzutowej do planszy z otworami, skocznościowa oraz biegowa połączona z układaniem kolorowych kół tworzących flagę olimpijską. Ostatnim elementem będzie wykonanie plakatu promującego zbliżające się Letnie Igrzyska Olimpijskie w stolicy Japonii. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk zaproszonych gości pamiątkowe medale oraz upominki ufundowane przez Polski Komitet Olimpijski, Klub Olimpijczyka oraz Centralny Ośrodek Sportu w Wałczu.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”