- - - - - -
A+ R A-

Dzień Olimpijczyka

Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałczu od 2008 r. nosi imię Polskich Olimpijczyków, dlatego dzisiejsze święto jest bardzo bliskie społeczności szkolnej. Nowożytna historia igrzysk olimpijskich zaczęła się w Atenach, w 1896 roku. Wtedy po raz pierwszy wznowiono tę sportową tradycję po blisko 15 stuleciach przerwy. 6 marca to święto tych, bez których to nie byłoby możliwe. O kim mowa?...O OLIMPIJCZYKACH!
Od tych słów rozpoczął się dzisiejszy apel z okazji Dnia Olimpijczyka. Gośćmi honorowymi byli wałeccy olimpijczycy, Panowie - Grzegorz Kołtan (olimpijczyk z Montrealu 1976 r. i Moskwy 1980 r.) i Paweł Łakomy (olimpijczyk z Atlanty 1996 r. i Sydney 2000 r.). Dzisiejsza uroczystość była doskonałą okazją do przypomnienia Ceremoniału Olimpijskiego oraz najważniejszych symboli olimpijskich. Motto olimpijskie, flaga, hymn oraz znicz olimpijski zostały w oryginalny sposób zaprezentowane przez uczniów klasy 8 c.
Podczas apelu podsumowano także wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej, który odbył się 28 stycznia. W rywalizacji drużynowej zwyciężyła klasa 8 c (Oliwia Nitka, Kajetan Różański) przed 8 b (Gabrysia Bratkowska, Mateusz Trojanowski) i 6 d (Zuzanna Wiza, Adrian Kijewski). Najlepsze wyniki indywidualne uzyskali Oliwia Nitka i Mateusz Trojanowski.
Nagrody przyznano także za rywalizację w Szkolnej Lidze Tenisa Stołowego.
Dziewczęta:
I m. Ewa Trościanko 5 d
II m. Amelia Rosińska 6 d
III m. Zuzanna Wiza k 6 d
Chłopcy:
I m. Mateusz Trojanowski 8 b
II m. Nikodem Grygieńcza 6 d
III m. Jakub Łożecki 7 a
W ramach ogólnopolskiego projektu Stypendiada Wczesnoszkolna uczniowie klasy 3 uczestniczyli w wielu konkursach, w których Julia Kowalik zajęła III miejsce (w konkursie plastycznym), a Anita Wieczorek i Kalina Rafałko otrzymały wyróżnienia.
Podsumowując spotkanie, Pan Dyrektor Czesław Bacławski wręczył drobne upominki przybyłym gościom i podziękował im za przybycie. W słowach skierowanych do uczniów podkreślił, że idee olimpijskie powinny im towarzyszyć także na co dzień. Na zakończenie wszyscy uczniowie, którzy ubrani byli w kolory kół olimpijskich, pozowali do wspólnego zdjęcia.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”