Tokyo 2020

"OD TOKYO DO TOKYO” pod takim hasłem odbył się Konkurs Wiedzy Olimpijskiej w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego pan Andrzej Kraśnicki oraz Zachodniopomorska Rada Olimpijska reprezentowana przez pana Stanisława Kopcia.
Tegoroczna formuła konkursu, jak dotąd niespotykana, dostosowana do obecnych czasów, odbyła się on-line. 26 uczniów klas IV-VIII zmierzyło się z testem składającym się z 30 pytań. Zacięta rywalizacja wyłoniła potrzebę przeprowadzenia dogrywki. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 4a - Antoni Orczykowski. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy 6d - Ewa Trościanko, a na trzecim stopniu podium stanęła Dominika Krawczyk z klasy 7d.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego w hali sportowej. Odczytany został Apel Olimpijski oraz list od Sekretarza Generalnego PKOL Adama Krzesińskiego. Swoja obecnością imprezę uświetnili wałeccy olimpijczycy: pan Maciej Freimut, pan Grzegorz Kołtan i pan Paweł Łakomy. Witając wszystkich zgromadzonych pani Dyrektor Violetta Kamińska, podkreśliła jak ważna rolę odgrywają wartości oraz idee olimpijskie w życiu młodych ludzi tworzących społeczność szkoły noszącej imię Polskich Olimpijczyków.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, zestawami olimpijskich gadżetów oraz sprzętem sportowym. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali książki „Wałcz Olimpijski” i opaski sportowe do monitorowania wysiłku fizycznego
Organizatorzy pragną podziękować za wsparcie w organizacji konkursu i ufundowanie nagród Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, Urzędowi Marszałkowskiemu w Szczecinie, Zachodniopomorskiej Radzie Olimpijskiej, Starostwu Powiatowemu w Wałczu oraz Urzędowi Miasta Wałcz.