- - - - - -
A+ R A-

Berlin - wir lieben

Przygoda w Berlinie❤️ zakończona. W piątek 4 listopada uczniowie klas 7 i 8 zwiedzały stolicę Niemiec. W trakcie spaceru po Berlinie uczniowie mogli zobaczyć ważne obiekty kulturalne: Aleja Pod Lipami- Unter den Linden, Uniwersytet Humboldta przy Bebelplatz, Operę Narodową i Katedrę św. Jadwigi, a także Bramę Brandenburską oraz pozostałości Muru Berlińskiego. Panoramę miasta oglądaliśmy z charakterystycznej szklanej kopuły Reichstagu - siedziby niemieckiego parlamentu. W Muzeum Historii Naturalnej zachwyciły nas szkielety dinozaurów, a na pamiątkę przywieźliśmy własnoręcznie wykonane slime. W Muzeum Techniki urzekła nas niemiecka myśl techniczna w konstrukcji statków, samolotów i pociągów zwłaszcza widoczna w modelach naturalnej wielkości. Wieczorny spacer po centrum miasta utwierdził nas w przekonaniu, że to nie była nasza ostatnia wizyta w największym mieście Unii Europejskiej, które wygrywa z Wenecją pod względem ilości mostów i kładek. Berlin- wir lieben ...

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”