- - - - - -
A+ R A-

Wycieczka klas ósmych

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły wraz z wychowawcami postanowili rozpocząć grudzień od wagarów. Zamiast do szkoły wybrali się do Poznania, oczywiście w celach edukacyjnych. Przesympatyczne Panie kustosz w Muzeum Narodowym uczyły nas "Jak patrzeć na dzieło sztuki?". Od teorii budowy dzieła sztuki przeszliśmy przez analizę malarstwa i rzeźby, aż do interpretacji. Okazało się, że wszystko ma znaczenie: kolor, grubość kreski, kontekst historyczny oraz życie prywatne autora dzieła. Na koniec warsztatów niektórzy uczniowie formułowali niezwykle ciekawe, momentami wręcz zaskakujące, wnioski. Po wizycie w muzeum nie dość nam było sztuk wizualnych, dlatego wybraliśmy się do kina na seans "Święta inaczej". Film obfitował w zaskakujące zwroty akcji, momenty komiczne oraz wzruszające, wszystko po to, aby przypomnieć sobie co jest najważniejsze w tradycji Świąt Bożego Narodzenia. A skoro o Świętach mowa, była też chwila dla pomocników Mikołaja na realizację listy prezentów.

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”