Naszej Ojczyźnie

W dniu 13 listopada br. młodzież Szkoły Podstawowej nr 5 (klasy od V do III gimnazjalnych) uczestniczyła w przygotowanej przez uczennice (z klas: IIIa, IIIb, IId, VIIa i IVb) pracujące pod kierunkiem pani Doroty Szymczak oraz pani Joanny Sadlej wyjątkowej lekcji historii – z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przypomniane zostały najważniejsze wydarzenia z naszej trudnej przeszłości, przywołano teksty poetyckie wybitnych twórców: Jana Kochanowskiego, Cypriana Kamila Norwida, Antoniego Słonimskiego…, wykorzystano fragmenty filmów,
np. obrazu pt. ,,Paderewski – mąż stanu i mistrz tonów”.
Spotkanie skłoniło do refleksji pozwalającej uświadomić sobie, że wszyscy współcześni Polacy winni, pracując na rzecz wspólnego domu – Polski, wykorzystywać jak najlepiej swój czas - szczęśliwi, ,,że w tym momencie żyć im przyszło w kraju nad Wisłą”.

Opracowała : Dorota Szymczak

Patrycja

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu „szczera i zabawna ….”

Karolina