- - - - - -
A+ R A-

Naszej Ojczyźnie

W dniu 13 listopada br. młodzież Szkoły Podstawowej nr 5 (klasy od V do III gimnazjalnych) uczestniczyła w przygotowanej przez uczennice (z klas: IIIa, IIIb, IId, VIIa i IVb) pracujące pod kierunkiem pani Doroty Szymczak oraz pani Joanny Sadlej wyjątkowej lekcji historii – z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przypomniane zostały najważniejsze wydarzenia z naszej trudnej przeszłości, przywołano teksty poetyckie wybitnych twórców: Jana Kochanowskiego, Cypriana Kamila Norwida, Antoniego Słonimskiego…, wykorzystano fragmenty filmów,
np. obrazu pt. ,,Paderewski – mąż stanu i mistrz tonów”.
Spotkanie skłoniło do refleksji pozwalającej uświadomić sobie, że wszyscy współcześni Polacy winni, pracując na rzecz wspólnego domu – Polski, wykorzystywać jak najlepiej swój czas - szczęśliwi, ,,że w tym momencie żyć im przyszło w kraju nad Wisłą”.

Opracowała : Dorota Szymczak

Bartek

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu„Z nim zawsze jest o czym pogadać, ma oryginalne poczucie humoru.”

Dawid

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „D.D. ,,Do tańca i do różańca”, fajowy facet.”

Piotr

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Ma szansę zostać poliglotą.”

Krystian

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Dobry kolega, można na niego liczyć”

Małgorzata

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu „Lubi się gimnastykować”