- - - - - -
A+ R A-

Z wizytą w Centrum Nauki Kopernik

W dniu 24 maja 2018 r. uczniowie trzeciej klasy Gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu wraz z opiekunami odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce wzięło udział łącznie 48 uczniów i 4 opiekunów.
Odwiedziliśmy w CNK planetarium „Niebo Kopernika” jedną z najlepszych atrakcji. Zwiedzający dzięki projekcjom na sferycznym ekranie otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym odnoszą wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu, w głębi oceanu lub w środku wulkanu. Podczas specjalnego seansu mogą się nawet cofnąć do początków życia na Ziemi.
Obejrzeliśmy seans „Dwa szkiełka” . Widzowie wraz z bohaterami pokazu odbywają podróż do czterech księżyców Jowisza, pierścieni Saturna oraz niezwykłych struktur innych galaktyk. Poznają również historię odkryć wielkich astronomów i fizyków: Galileusza, Huygensa, Newtona, Hubble'a oraz wielu innych. Projekcję poprzedził krótki opis zjawisk astronomicznych zachodzących aktualnie na niebie.

Opracowała : Agnieszka Starczyńska

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”