- - - - - -
A+ R A-

Nasi uczniowie zachęcali do czytania

W przepięknej scenerii na skwerze Jana Kochanowskiego przy WCK w sobotę 07.09.2019 r. chętni uczniowie klasy 8c – Emilia Wilińska, Oliwia Nitka, Marta Jóźwiak, Małgorzata Jóźwiak , Aleksander Kominek i Adam Zapała- wzięli udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku lekturą były polskie nowele. Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie. Nasze uczennice zaprezentowały zebranej publiczności fragment „Katarynki” Bolesława Prusa (Emilia) oraz fragment noweli „Rozdziobią nas kruki , wrony…” Stefana Żeromskiego (Oliwia). Teksty dość stare, ale wciąż aktualne, bo uczące wrażliwości na ludzką krzywdę i będące obrazem naszej historii narodowej.

Opracowała : Łucja Moskalewicz

Office.com

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  Office dla uczniów naszej szkoły

SP 5 w Minecraft

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „Nasza szkoła”

LearningApps.org

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „LearningApps.org”

Quizizz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizizz.com/”

Quizlet

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  „https://quizlet.com/”